OK Google

 

خیلی خوب گوگل! ببینم امروز برایم چی داری؟

 

خیلی خوب گوگل! ببینم امروز برایم چی داری؟
ته حقیقت زندگی امروزه ما با گوگل گره خورده است و بدون آن دچار سردرگمی می شویم. برای کوچکترین کارهایمان هم به آن مراجعه می کنیم و از آن توضیح می خواهیم. گاهی که کلمات جستجو شده در سایت ها را مرور می کنم می بینم که بیشتر درد دل است تا جستجوی کاربردی....
چرا شوهرم من را ترک کرد؟
چگونه از شر همکار حسودمان خلاص شویم؟
تزیین ژله پاتختی برای عروسی دخترخاله!
پاک کن بودار خرگوشی از کجابخرم؟
آیا خواستگارم زنگ می زند؟!!!
و در حقیقت در فرهنگ عامه نشان دهنده اعتماد قشر خاصی از مردم به سطح تحصیلات اندک به این مظهر تکنولوژی که باور دارند این نرم افزار گره گشاست و برای مشکلات شخصی و خصوصیشان هم راهکاری درخور دارد.
و البته این جستجو ها به معنی کم بودن جستجوهای حرفه ای و علمی نیست ولی نشاندهنده عمق حضور گوگل در اقشار مختلف و سنین مختلف و به قول اهالی کسب و کار کلیه بخش بندی هایی بازار است.
تحقیقات نشان داده که در 60 ثانیه 694445 جستجو در گوگل صورت می گیرد که عددی ورای تصور است و چقدر از این جستجو ها می تواند ره به جایی ببرد خدا داند ولی مهم اینجاست که گوگل به عنوان یک ابزار کاربر دوست و همیشه در صحنه و از همه مهمتر گره گشا در اذهان همگان جایگاه خود را یافته است.
شاید تغییرات جدید لوگوی گوگل که بعد از پیوست این شرکت به شرکت آلفابت دور از انتظار نبود هم ناشی از این جایگاه یابی باشد.
جایگاهی در دسترس و کاربردوست که بسیار ساده و بی ریا در خدمت گذاری حاضر است آنچنان که دخترک دلشکسته ایرانی غم تنهاییش را با او قسمت می کند و می پرسد چکار کند تا خواستگارانش زیاد شوند و یا از او درباره نقش گاو در گرگم و گله می برم می پرسند و یا هزاران سوال علمی و غیر علمی دیگر 
هرچند که گوگل امکانات زیادی نظیر گوگل مپ(Google Map)، گوگل ادوردز(Google Adwords)، گوگل آنالیز (Google Analytics)و از همه مهمتر جیمیل (gmail)را در اختیار جهان قرار داده و شرکتش از بهترین فضاهای کاری است که برای کلیه کارمندان جهان کارکردن در آن رویایی است. اما همه ما صفحه سفید ساده و بی ریایش را می شناسیم با لوگوی چهار رنگی که این روزها در کمال سادگی در مقابلمان ظاهر می شود و بهش می گوییم خوب گوگل امروز برام چی داری؟