بررسی سایت های آژانس های مسافرتی

یکی از دغدغه های آخر سال انتخاب مکان برای سفرها ی تعطیلات سال نو است. وبه طبع در کنار آن آژانس ها ی مسافرتی گزینه دیگری هستند که ذهن را مشغول می کنند که کدام آژانسمی تواندخدمات بهتری و مطلوب تری ارائه کند.

از آنجایی که در دنیای امروز، وب سایت ها به عنوان ویترین شرکت های خدماتی عمل می کنند بر آن شدیم تا در همین راستا به بررسی وب سایت دو آژانس معتبر بپردازیم

 

وب سایت آژانس دالاهو

یک سایت کاربر دوست و بسیار ساده است که رنگ های شاد آن باعث می شود تا مخاطب حس خوبی نسبت به آن سایت داشته باشد.

رنگ اصلی سایت نارنجی ،صورمعه ای (که این دو رنگ مکمل هستند.)و  همین باعث جذابیت می شود و استفاده از رنگ فیروزه ای  که ایرانی است  و به آن اصالت خاصی بخشیده است. همچنین عکس ها ی با کیفیتی که در سایت استفاده  شده با رنگ بندی سایت سازگارند و همین باعث جذابیت آن می شود.

گذاشتن شماره تلفن آژانس در بالای سایت به صورت واضح به کاربر کمک می کند تا به محض تصمیم گیری بتواند با آژانس ارتباط برقرار کند و این بسیار هوشمندانه است.

قسمت جستجو تورها باعث دسترسی آسان کاربر می شود و تمام دسته بندی ها به خوبی انجام گرفته و کاربر را از سردرگمی نجات می دهد.

شبکه های اجتماعی در جذب گردشگر می توانند نقش مهمی ایفا نمایند.و قرار گرفتن لینک شبکه های اجتماعی در صفحه ی اول از مزیت های سایت می باشد.

خبرنامه و مقالاتی که در در این سایت وجود دارد.نکات خوبی را برای مخاطبان در بردارد که خود از نقاط تمایز سایت است.

اما در سایت انگلیسی:

اما در سایت انگلیسی مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم مسئولین در صدد رفع آن بکوشند.

این سایت لوگوی انگلیسی ندارد

لوگوی فارسی  در سایت فارسی و انگلیسی یکسان نیست.

رنگ نارنجی که در دو سایت استفاده شده متفاوت است و بهتر بود یکسان باشد.

وسعت رنگ در سایت انگلیسی بیشتر است.

و همه ی این موارد به یکپارچگی سایت لطمه می زند.

آژانس قدس گشت

 

آژانس قدس گشت از آژانس های قدیمی ایرانی است که در نزد مخاطبانش برند معروفی می باشد و خاطرات خوبی از آن دارند.

اما سایت این آژانس متناسب با محبوبیت برندش پیشرفت نداشته است.

مکان قرارگیری لوگو بسیار نامناسب است و از اهمیت آن کاسته شده است.در صورتی که لوگوی یک سازمان از عناصر مهم و تاثیرگذار یک برند است.و جایگاه آن در سایت اهمیت بسیاری دارد.

رنگ اصلی سازمان زرد، سورمه ای است و تعدد رنگ ها باعث شده تا هویت سازمانی این سایت مخدوش شود.

زمینه شلوغ این سایت با عث سردرگمی مخاطب می شود و باعث می شود مطالب به چشم نیاید.(سایت های خلوت خصوصا سایت های خدماتی بسیار به مشتری کمک می نمایند)

با اینکه ساختار بسیار مرتبی دارد اما فونت ها بسیار ریز است  و نراکم و رنگ های تند و تیز و نبود فضای خالی روی سایت باعث عدم تمرکز می شود و قدرت تصمیم گیری مشتری را پایین می آورد.

 

 در سایت انگلیسی فضای آزاد بیشتری وجود دارد و رنگ های آن هم خوانی بیشتری دارند . و همین دسترسی را برای کاربر راحت تر می کند.

دلایل سرمایه گذاری بر روی هویت برند      مفهوم اعتبار برند      تاریخچه نوکیا